Kainuun ammatilliset opettajat ry


AO:n opintopäivä ja vuosikokous 20. - 21.11.2021 Kajaanissa


Kainuun ammatilliset opettajat ry:n jäsenet ovat pääsääntöisesti Kainuussa ja Koillismaalla työskenteleviä ammatillisia opettajia. Opettajat työskentelevät ammatillisella toisella asteella ja korkea asteella sekä ammatillisessa lisä- ja aikuiskoulutuksessa. KAO:n jäsenmäärä on noin 150 jäsentä. Kainuun ammatilliset opettajat ry on Ammatilliset opettajat Yrkeslärarna AO ry:n jäsenyhdistys.






Hallitus

Puheenjohtaja Helena Kahl

helena.kahl@kao.fi

Sihteeri Merja Kela

merja.kela@kao.fi

Rahastonhoitaja Eeva-Liisa Mulari

eeva-liisa.mulari@kao.fi

Leena Lerssi

leena.lerssi@kamk.fi

Kaisu Suokkala-Hekkala

kaisu.soukkala-hekkala@kajaani.fi

Timo Määttä

timo.maatta@kao.fi

Arja Virkkunen, varapuheenjohtaja

arja.virkkunen@kao.fi

Ilkka Jylhänkangas

ilkka.jylhankangas@vuokattisportacademy.fi

Varajäsenet

Heli Ylitalo

heli.ylitalo@kao.fi

Eila Väisänen

eila.vaisanen@kao.fi

Veikko Korhonen

veikko.korhonen@kao.fi

Anu Kemppainen

anu.kemppainen@kao.fi

Jukka Lämsä

jukka.lamsa@kao.fi

Tuulikki Palo-oja

tuulikki.palo-oja@kao.fi

Arto Schroderus

arto.schroderus@kao.fi

Luottamusmiehet

Luottamusmies

Sähköposti

GSM

Minna Keränen, Kainuun ammattiopisto, Kajaani

minna.keranen@kao.fi

044 7970764

Varaluottamusmies

Anu Kemppainen, Kainuun ammattiopisto, Kajaani

anu.kemppainen@kao.fi

044 797 4630

Työsuojelu

Työsuojeluvaltuutettu

Sähköposti

Osoite

Kaisu Soukkala-Hekkala

kaisu.soukkala-hekkala@kajaani.fi

Pohjolankatu 25 D 27 87100 Kajaani

"Tehokas työsuojelu on järjestelmällistä ja perustuu työpaikan vaarojen arviointiin ja yhteistyössä tehtyihin suunnitelmiin. Kun työsuojelu on osa jokapäiväistä työntekoa, on työpaikalla helppo luoda yhteisiä työsuojelukäytäntöjä ja toimintatapoja."

"Pidetään yhteyttä, työ sujuu, voidaan hyvin!"


Tapahtumat

Tapahtuma

Aika

Paikka

AO:n opintopäivä ja vuosikokous

20. - 21.11.2021

Kainuun ammattiopisto Opintie 3 87100 Kajaani

Linkkejä

Ammatilliset opettajat AO ry

Opetusalan ammattijärjestö OAJ

OAJ:n ammatilliset opettajat OAO ry

Akava

Kainuun ammattiopisto

OAJ Kainuu

Opetushallitus

Eduskunta

Anna palautetta yhdistyksen toiminnasta

Palautelomake


Kuvia Kainuusta